Polish Counselling in Norwich

See all counsellors in Norwich
Photo of Joanna Kucinska, Psychotherapist in Norwich, England
Joanna Kucinska
Psychotherapist, BPC
Verified
Witaj. Mam na imie Joanna i jestem kwalifikowanym psychoterapeuta. Posiadam akredytacje British Psychoanalytic Council, pracuje zgodnie z ich wytycznymi oraz regularnie sie doksztalcam. W ciagu ostatnich lat pomagalam ludziom z roznych srodowisk, zmagajacych sie ze zroznicowanymi problemami emocjonalnymi. Nalezaly do nich miedzy innymi: depresja, uzaleznienia, niska samoocena, brak pewnosci siebie, niepokoj, problemy w zwiazkach lub z komunikacja miedzyludzka, odrzucenie, rasizm, poczucie wyobcowania-to tylko niektore z nich.
01603 931865 
View
Norwich NR6
Offers online therapy
Photo of Elzbieta Gontarczyk, Psychologist in Norwich, England
Elzbieta Gontarczyk
Psychologist, MA, HCPC - Clin. Psych.
Verified
Jestem psychologiem klinicznym i psychoterapeutą z ponad 30-letnim doświadczeniem. Posiadam rejestracje psychologa klinicznego w Health and Care Professional Council (HCPC). Moje konsultacje i terapia są adresowane do dorosłych, młodzieży, par i rodzin. W przypadku rodzin w których dziecko ma objawy lub jest identyfikowane jako problematyczne, pracuję z rodziną. Moja praca obejmuje indywidualne sesje terapeutyczne, psychoterapię par i rodzin. Prowadzę także superwizje dla psychologów i psychoterapeutów. Oferuje pomoc w bardzo szerokim spektrum problemów.
01603 361573 
View
Norwich NR2
Offers online therapy
Photo of Gosia Miernik, Counsellor in Norwich, England
Gosia Miernik
Counsellor, MBACP
Verified
Are you facing difficulties, unresolved issues from your past which are currently affecting you and holding you back? Are you finding yourself stuck in the same situation over and over again, not able to make a decision to move forward with your life? Are you trying and working very hard to make things happen and yet, things do not work...what you feel is frustration, exhaustion, depression, anxiety or even anger... towards others around you or towards yourself. If any of these sounds familiar to you, please reach out and have a conversation to find out if I can be of any support to you.
01603 361255 
View
Norwich NR2
Offers online therapy
Photo of Adriana Kacprzyk, Counsellor in Norwich, England
Adriana Kacprzyk
Counsellor, MA, MBACP
Verified
Are you feeling stuck? There are times when things can be difficult, and we may feel a bit lost, depressed, stressed, or suffer from low self-esteem, loss and loneliness. These can be some of challenges we may face in life. If you are looking for help, finding a counsellor can be a step in the right direction of addressing your difficulties and challenges. Whatever the difficulties in your life, whether it be a current situation or a past experience, I offer a safe, warm and confidential space where you can begin to explore your feelings and thoughts, at your pace.
01603 980237 
View
Norwich NR3
Offers online therapy

Online Therapists

Photo of Anna Simpson, Counsellor in Norwich, England
Anna Simpson
Counsellor, MA, MBACP
Verified
Nazywam się Anna Simpson, Jestem terapeutą psychodynamicznym zarejestrowana z BACP (numer rejestracji 849771) oraz psychologiem zarejestrowanym z Health and Care Professions Council (HCPC), (numer rejestracji PYL34411). Prowadzę terapię psychodynamiczną: krótko- oraz długoterminową, w języku polskim i angielskim. Mam kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które obejmuje prace z NHS, terapie dla pracowników firm (Employee assistance programme), prace w sektorze prywatnym i w organizacjach charytatywnych. Aby zapewnić wysoką jakość usług, regularnie uczestniczę w superwizjach klinicznych oraz w szkoleniach z zakresu psychoterapii.
020 8138 8362 
View
London E14
Offers online therapy
Photo of Kasia Keska, Psychologist in Norwich, England
Kasia Keska
Psychologist, MA, HCPC - Clin. Psych.
Verified
Jestem psychologiem i psychoterapeutą, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Metanoia, jednego z wiodących ośrodków psychoterapeutycznych w Anglii. Prowadzę terapię indywidualną młodzieży i dorosłych. Mam doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z osobami które borykają się z depresją, stresem, stanami lękowymi, uzależnieniami, konfliktami w rodzinie, traumą, trudnościami w budowaniu satysfakcjonujących relacji, jak również z osobami które są w żałobie.
01727 648574 
View
St Albans AL1
Offers online therapy
Marta Sadlowska
Counsellor, MA, MBACP Accred
Verified
Jestem terapeuta kierunku psychodynamicznego i akredytowanym członkiem BACP (British Association for Counsellors and Psychotherapy). Oferuje terapię psychodynamiczną: krótko- oraz długoterminową, w języku polskim i angielskim w Londynie. Aby zapewnić wysoką jakość usług, regularnie uczestniczę w superwizjach klinicznych oraz w szkoleniach z zakresu psychoterapii. Doświadczenie Mam kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które obejmuje współpracę z: NHS, St Marylebone Healing &Counselling Centre, Grief Encounter, Each Counselling, Place2be, Rethink Mental Ilness, Going Home.
01895 545135 
View
Harrow HA1
Offers online therapy
Photo of Marta Knycinska, Psychologist in Norwich, England
Marta Knycinska
Psychologist, MBPsS
Verified
Jestem Psychologiem z ponad ośmioletnim doświadczeniem w pracy z osobami o różnych problemach - m.in. zaburzenia lękowe, nerwicowe, uzależnienia, problemy w relacjach z innymi, w związku, nawracające problemy w życiu codziennym, niska samoocena, poszukiwanie celu.
01245 945338 x44 
View
Chelmsford CM1
Offers online therapy
Photo of Malgorzata Zglinska, Counsellor in Norwich, England
Malgorzata Zglinska
Counsellor, MSc, MBACP
Verified
Czy masz czasem wszystkiego dość? Nie możesz się dogadać z najbliższymi? Zamartwiasz się i lękasz o przyszlość? Walczysz z samotnością, depresją, nałogiem? Nie potrafisz pogodzić się ze stratą? Pytasz siebie, gdzie podziały się Twoje pragnienia i marzenia, Twoja radość życia, a nawet jego sens? Jestem wykwalifikowana terapeutką i członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów (BACP). Prowadzę terapię dla osób doświadczających różnych trudności (stany lękowe, stres, depresja, nałogi, trauma, problemy w relacjach rodzinnych i w pracy). Pracuję również z osobami zainteresowanymi rozwojem osobistym.
07713 147711 
View
London SE1
Offers online therapy
Photo of Monika Kubaczewska-Szymanska, Counsellor in Norwich, England
Monika Kubaczewska-Szymanska
Counsellor, MBACP
Verified
Jestem terapeutką integratywną w trakcie akredytacji, oferuję terapię indywidualną dla osób dorosłych (18+). Pracuję głównie w nurcie humanistycznym jak również wykorzystuję elementy z innych nurtów takich jak CBT (terapia poznawczo-behawioralna) czy terapii psychodynamicznej, co umożliwia mi dobieranie optymalnych strategii terapeutycznych dla każdego klienta indywidualnie. Wartości na których opiera sie podejście humanistyczne, takie jak empatia, szacunek, autentyczność i dostrzeganie wartości w każdnym czlowieku są mi bardzo bliskie.
01223 869475 
View
Cambridge CB21
Offers online therapy
Photo of Maria (Maya) Palej, Counsellor in Norwich, England
Maria (Maya) Palej
Counsellor, BACP
Verified
Anchor Counselling powstał z myślą o osobach mieszkających w Londynie, które chcą podjąć psychoterapię w języku polskim. Język jest jednym z fundamentów naszej osobowości, dzięki któremu możemy z łatwością czuć kontakt ze swoim wewnętrznym Ja. Ojczysty język pozwala swobodnie, naturalnie i spontanicznie wyrażać myśli, uczucia i emocje. Jest to bardzo ważne w procesie terapii, w trakcie której każda dodatkowa mobilizacja i wysiłek jest czynnikiem przeszkadzającym.
020 8103 3957 
View
London SE18
Offers online therapy
Photo of Kasia Marzynska, Psychotherapist in Norwich, England
Kasia Marzynska
Psychotherapist, MSc, MUKCP
Verified
Oferuje profesjonalna pomoc psychologiczna w zakresie terapii indywidualnej dla osob cierpiacych na depresje i zaburzenia nastroju, niska samoocene, fobie i zaburzenia lekowe, zespol stresu pourazowego, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, problemy w relacjach, stress w pracy, żałoba, problemy rodzinne i wiele innych.
020 3835 5793 
View
London NW6
Offers online therapy
Photo of Joanna Tobitt, Counsellor in Norwich, England
Joanna Tobitt
Counsellor, MBACP
Verified
Bez względu na to czy czujesz się w psychicznej równowadze - czy nie, terapia pozwala na zgłębienie tego kim jesteś i dlaczego. Kiedy czujemy, że brakuje nam równowagi emocjonalnej, lub poprostu , ze 'coś jest nie tak', ciężko jest nam w pełni cieszyć się życiem. Terpia pomaga zrównoważyc swoje 'ja' i spojrzec na problem z innej perspektywy. Zmieniając pogląd na sytuację,  ulega zmianie nasz sposób radzenia sobie z nią. Jeżeli czujesz, że psychoterapia jest dla ciebie - zapraszam do pracy ze mną. ​
01438 576923 
Welwyn Garden City AL7
Offers online therapy
Photo of Joanna Wajszczuk, Psychotherapist in Norwich, England
Joanna Wajszczuk
Psychotherapist, MUKCP
Verified
I am an accredited UKCP Gestalt Psychotherapist working in English and Polish . I have been working as a psychotherapist in private practice for over 10 years. Before becoming a psychotherapist I have worked in various mental health settings – social care, outreach support, family support, supported living accommodations, project management, NHS and Mind.
020 3984 9798 
View
London EC3V
Offers online therapy
Photo of Catmose Vale Counselling, Psychotherapist in Norwich, England
Catmose Vale Counselling
Psychotherapist, MSc, BACP
Verified
I have worked wit Young People and both Female and Male clients supporting them with many various difficult issues and life events and I offer on-line and over the telephone sessions in English and Polish .
I am an Integrative counsellor and psychotherapist offering a safe and relaxed space for you to talk about anything that you might find hard to talk to your friends and loved ones. Therapy is not the last resource. We all go through difficult periods in our lives; within our family settings, at work, in friendships, and need someone to listen and support us through those difficult times.
01572 492205 
View
Oakham LE15
Offers online therapy
Photo of Piotr Romanowski, Psychologist in Norwich, England
Piotr Romanowski
Psychologist, MSc, MBPsS
Verified
I provide psychotherapy and counselling at my office in Bedford or online. I offer a safe, friendly and confidential environment where you will feel accepted and understood. During the treatment process I use evidence based psychological methods to help you change your behaviour and process of thinking. I work with clients in both English and Polish . I obtained MSc of Applied Psychology at the University of Bedfordshire and completed courses including CBT, DBT, Motivational Interviewing and Counselling. Currently I am studying The Professional Doctorate in Counselling Psychology and Psychotherapy.
01234 975939 
View
Bedford MK41
Offers online therapy
Photo of Dr Magdalena Goryczko, Psychologist in Norwich, England
Dr Magdalena Goryczko
Psychologist, PhD, HCPC - Couns. Psych.
Verified
I am a chartered psychologist with over 16 years of clinical experience. I treat a wide variety of psychological difficulties ranging from unease and lack of vitality to protracted suffering and diagnosable conditions. I have a particular interest in emotional development disruptions which give rise to disorders of the self, contributing to depression, anxiety, addictions, relationship and sexual difficulties, somatic problems, and personality disorders.
07784 976134 
View
London W1U
Offers online therapy
Photo of Onebright: UK National CBT Service, Psychotherapist in Norwich, England
Onebright: UK National CBT Service
Psychotherapist, MSc, MBABCP
Verified
Finding your CBT therapist can be a daunting task but knowing if they have the correct credentials is harder. is a national team of BABCP accredited cognitive behavioural therapists (the gold standard to practice CBT in the UK). We ensure that everyone is receiving evidence-based therapy. Our CBT therapists are mental health professionals with an additional Post-Graduate degree specifically in CBT. Accredited as a BABCP practitioners we help people achieve their therapy goals in the widest context. We are excited by our published recovery rates with 85% of people achieving recovery, a phenomenal result when you think that the NHS's target for recovery by CBT is 50%. Our services to the general public dovetail our provision to organisations - from blue light services, GPs with mental health problems, corporate firms, rehabilitation case management teams, CCG primary care contracts, and private medical insurance.
020 3974 1277 
View
London EC3V
Offers online therapy
Photo of CLiK Therapy, Psychotherapist in Norwich, England
CLiK Therapy
Psychotherapist, MA, BACP
My Name is Caroline Jench. I am a Gestalt Psychotherapist trained at the Gestalt Therapy Institute in Cracow and hold an MA in Clinical Psychology from SWPS University in Warsaw. I am a member of the EAGT (European Association of Gestalt Therapy), and UKAGP (United Kingdom Association for Gestalt Practitioners). I gained my professional experience working in neurological and psychiatric facilities as well as within the private sector in Warsaw, Paris and now London. My work is supported by regular professional supervision.
020 3917 4558 
View
London SW7
Offers online therapy
Photo of Anna Sinski, Psychotherapist in Norwich, England
Anna Sinski
Psychotherapist, MSc, MBACP
Verified
Hi! I’m an experienced integrative psychotherapist and psychologist (Master’s level) working with both individuals and couples. Regardless of what it is you are battling or working through, I personally believe that healing is a highly individual process. This is why I try to adapt my tools and approach to the person at hand. Through my therapy practice, I aim to create a non judgmental and accepting space, where we can unpack your struggles and work towards meaningful change.
020 8103 0371 
View
London W1W
Offers online therapy

See more therapy options for Norwich

Polish Counsellors
If you're looking for Polish therapy in Norwich or for a Norwich Polish Counsellors these professionals provide therapy, psychotherapy and counseling that's sensitive to Polish cultural issues. They include Polish Counsellors, Polish speaking Counsellors in Norwich, Polish psychologists, Polish psychotherapists and Polish counselors.